چهارشنبه 05 مهر 1396

منشور شکوفایی شهرستان بابل

آنچه که موجب پیشرفت و تعالی جامعه می گردد انسجام و همدلی آنهاست از این رو با درس گرفتن از اراده الهی و تمسک به ائمه اطهار علیهم السلام و فرمان حضرت آیت الله خامنه ای نوروزی رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی با هدف شکوفایی شهرستان بابل هم نفس و هم قدم می شویم .

اینجانب منشور همدلی، پیشرفت و شکوفایی را فرصتی برای ادامه و استمرار خدمتگزاری با عزم ملی و مدیریت جهادی می دانم و از طریق این منشور آحاد و اقشار مختلف جامعه اعم از دستگاه های اجرایی ، فضلا و دانشگاهیان ، نخبگان ، فرهنگیان ، شوراها ، تشکل های مردم نهاد، کشاورزان ، صنعتگران ، جوانان ، بانوان ، ورزشکاران ، وکلا ،پزشکان، مهندسان ، اصناف و.. را دعوت به مشارکت وهمکاری می نمایم چه آنکه ما می توانیم باهمگرایی ، هم افزایی و همدلی بابل را به شهرستان نمونه و ملی تبدیل نماییم.

 

 

حسین نیاز آذری

نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی

1-گسترش فعاليت تشكل هاي مردم نهاد با هدف تعميق حضور نهادمند وبيش از پيش آحاد و اقشارمختلف مردم در روندهاي توسعه اي شهرستان بابل به عنوان مصداق بارز همدلی و هم زبانی.

2-حمايت از طرح هاي دانش بنيان با هدف علمي سازي روندهاي توسعه شهرستان و ترويج گفتمان علم محوري و پژوهش محوری به عنوان گفتمان مسلط جامعه.

3- تاکیدبرسرمايه گذاري زیربنایی درمعادن جنوب بابل به عنوان ظرفيت توسعه پايدار ،ايجاد اشتغال مولد ، تامين مصالح طرح های عمراني مركز مازندران همراه با ایجاد صنایع جانبی و تبدیلی.

4-تلاش مجدانه در جهت شتاب بخشی ،تسریع وتكميل پروژه هاي زيربنايي شهرستان بابل (كنار گذر جنوبي،تکمیل و تامین آب شرب شهری، کنارگذرشرقی ، طرح های مدیریت شهری، شبکه فاضلاب شهری، اتمام کازرسانی به روستاها، طرح های هادی روستایی،سه نیروگاه 25 مگاواتی گازی،سدسجارود،تعریض و بهسازی جاده های مواصلاتی هفتگانه شهرستان و...)

5-حمايت از ايجاد فضاي نشاط فرهنگي و اجتماعي با هدف توجه به مطالبات فرهنگي و هنري جوانان با برگزاری جشنواره های شورانگیز فرهنگی و هنری

6-پيگيري بي وقفه در جذب اعتبارات جديد ملي با هدف تکمیل طرح های زیربنایی.

7-پيگيري در جهت مطالعه و تصويب منطقه ويژه اقتصادي با هدف احياي شهر تاريخي بارفروش.

8-حمايت همه جانبه از بخش هاي مختلف كشاورزي به عنوان محور اقتصادي مقاومتی ونماد هويتي مردم سختكوش بابل

9 تداوم ارتباط با صنعتگران ،كارآفرينان ، تجار و اصناف وحمایت از فضای کسب و کاربا ايجاد دفاتر گمرك ، اتاق بازرگاني و اتاق .

10-توجه جدي به مقوله آموزش به عنوان سنگ بناي توسعه پايداروحمایت از مراکز و موسسات آموزشی و مهارتی .البته مقوله آموزش و پرورش با تلاش های متعهدانه فرهنگیان گرامی و دستگاه تعلیم و تربیت می تواند آینده کشور تضمین نماید.

11-تعامل گسترده با شوراهاي اسلامي شهر و روستا به عنوان پارلمان محلی ونماد همزباني جامعه

12-تاکید برمراقبت از محيط زيست و حمايت از تشكل هاي زيست محيطي

13-حمايت و تعامل با دولت تدبير و اميد به عنوان مظهر اراده مردم در جهت شكوفايي ايران اسلامي

14-تاکید ويژه به دولت وشهروند الكترونيك و توسعه فناوری با هدف افزايش بهره وري تسريع و دقت در خدمات رساني ،حفظ محيط زيست ،سلامت و شفافيت امور

15-كمك همه جانبه به طرح هاي مديريت شهري بابل وشهرهاي مختلف شهرستان.

16-دفاع از منافع مرم متدين و انقلابي در مراجع ملي و استاني به عنوان زبان گوياي آنان و استفاده از ظرفیت نمایندگی در این راستا.

17-اهتمام به همدلي با مسئولان شهرستان چون گذشته و استفاده از ظرفيت هاي كارشناسي دستگاه هاي اجرایي، تشكل های مردم نهاد، گنشگران توسعه و فعالان بخش خصوصي، شوراها، اصناف و اقشار مختلف دلسوز زادبوم.

18-تسريع در پيگيري طرح هاي ارتقا و توسعه امور درماني و بهداشتي شهرستان و بخش های تابعه.به خصوص احداث بیمارستان 44 تختخوابی بندپی، تجهیز و توسعه بیمارستان بابلکنار و احداث کلینیک های تخصصی در سایر بخش ها.

19-توصيه و تاكيد بر توسعه فعاليت هاي ورزشي با هدف تحكیم سلامت روح و جسم جوانان و تعميق ورزش همگانی و حرفه ای.

20-گسترش فعاليت هاي اعتقادي، انديشه اي و اخلاقی مسجد محور توسط پایگاه های بسیج ،هيات هاي مذهبي، تشکل های فرهنگي و كانون هاي هنري .

21-حمايت نهادمند و همه جانبه از توسعه متوازن روستاها به عنوان ظرفيت قابل اتكا براي رونق و آباداني شهرستان در بخشهاي مختلف اقتصادي ، اجتماعي، فرهنگي و توليدي ، آموزشي با برنامه ريزي مدون توسط شوراها و دهياران و مشاركت جوانان. و گسترش فضاي رقابتي و همكاري بين روستائيان و روستاها با تاسیس شورای عمران و توسعه.

22 -توجه و تأكيد برتحکیم اعتماد عمومی به عنوان سرمايه اجتماعي از طريق قانونگذاري، حفظ حقوق شهروندي، عدالت و تأمين امنيت مردم در بخشهاي مختلف سياسي، اقتصادي و اجتماعي .

23-تأكيد بر تأمين حقوق مردم شهرستان بابل توسط وزارت خانه ها، استانداري مازندران و دستگاه هاي اجرايي استان و شهرستان و لزوم دفاع مسئولان شهرستان در مراجع استاني و ملي.

24-تأكيد بر نقش دانشگاه هاي شهرستان به حضور فعالانه تر در مسئله سازي و حل مسائل شهرستان و ارتباط بيش از پيش با دستگاه هاي اجرايي ، تشكل هاي مردم نهاد و بخش خصوصی.

25-انتقاد از كم توجهي مسئولان استان به ظرفيت هاي گردشگري بابل عليرغم وجود مواهب طبيعي با تاكيد بر لزوم سرمايه گزاري در اين بخش با كمك بانك ها، شوراها، شهرداري ها و دستگاه هاي اجرايي.

26-تاكيد بر حفظ منابع طبيعي به عنوان سرمايه ملي و حراست از جنگل هاي شهرستان در راستاي فرامين مقام معظم رهبري و انتقاد از كم توجهي مسئولان كشوري و استاني به مديريت پسماند شهرستان و انتظار موكد براي چاره جويي پايدار در تأمين محيط زيست سالم.

27- ایثارگران ، یادگاران هشت سال دفاع مقدس، خانواده های معظم شهدا و جهادگران ارزشمند ترین سرمایه معنوی جامعه می باشند که حفظ شان و جایگاه آنها وظیفه همگانی است.همچنین حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، باید درصدر فعالیت های فرهنگی قرار بگیرد.

28 -توصيه به برگزاري جشنواره ها و رقابت های شوق آفرين علمي، فرهنگي ، هنري، فناوري، مشاغل و ورزشي در سطح شهرستان و انتظار حمايت همه جانبه دستگاه هاي اجرايي، تشكل هاي مردم نهاد ، شوراها و اصناف و بخش خصوصي، مساجد و پايگاه هاي بسيج از اينگونه برنامه ها .

29-لزوم مديريت علمي منابع آب در شهرستان در راستاي قانون بودجه سال 1394 و توجه دستگاه هاي مسئول به تامين آب شرب و كشاورزي

30-تاكيد موكد به استانداري و دستگاه هاي اجرايي استان و فرمانداري شهرستان مبني بر استفاده حداكثري از ظرفيت هاي ملی قانون بودجه 94 با هدف تامين مطالبات حوزه انتخابيه و توسعه شهرستان از طريق تعريف پروژه هاي عملياتي و تكميل پروژه هاي نيمه تمام.

31-توصيه به همگان در جهت رونق فضاي سياسي شهرستان با هدف برگزاري دهمین دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبري در هفتم اسفند 94 با رعايت اصل مردم سالاري ديني، رقابت برادرانه و حضور آگاهانه.

32-رونق سرمايه گذاري بدون مشاركت بانك ها و موسسات مالي و اعتباري و تاسيس شركت هاي بورسي مقدور نمي باشد از اين رو ضمن دعوت بانك ها به مشاركت و سرمايه گذاري انتظار دارم صنعتگران و توليدكنندگان و كارآفرينان را همواره حمايت نمايد.

33-بازنشستگان پيشكسوت عرصه كار و خدمت هستند از دستگاه هاي اجرايي ، شوراها و تشكل هاي مردم نهاد انتظار برنامه ريزي، حمايت و استفاده از تجربه هاي گرانسنگ آنان در توسعه و آباداني بابل را مهم مي دانم. ايجاد و تقويت تشكل هاي بازنشستگي توسط پيشكسوتان موجب تاكيد و انتظاراست.

34-بابلي هاي مقيم در سراسر كشور كه الحمدالله توانمندي هاي ارزشمندي از لحاظ علمي، اقتصادي، اجرايي و فكري دارند. غني ترين سرمايه براي حمايت از زاد بوم مي باشند. لذا ضمن دعوت از همه آنها براي سرمايه گذاري ، ايجاد تشكیلات ارتباطي در فرمانداري براي استفاده از اين ظرفيت ارزشمند را ضروري مي دانم.

35-رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال بدون مشاركت سرمايه گذاران محقق نمي شود. لذا از فرمانداري، شهرداري ها و دستگاه هاي اجرايي انتظار مي رود از تمام ظرفيت هاي قانوني و براي حمايت از سرمايه گذاران و تسهيل و تسريع در اين امر مضایقه نكنند.

36-عزيزان! ناهنجاري هاي اجتماعي سلامت رواني و امنيت شهر و خانواده ها را به شدت تهديد كرده است اگر براي كاهش آسيب هاي اجتماعي برنامه ريزي نكنيم در كشتي سوراخ شده بلاياي خانمانسوز همه غرق خواهيم شد. لذا من از همه خیران ، خانواده ، دستگاه های فرهنگی و اجتماعی انتظار دارم دراین بخش دغدغه بیشری داشته باشند.

37-من از جوانان بالنده، پويا و ترقي خواه بابل كه مملو از انرژي و انديشه و دغدغه براي توسعه شهرستان هستند مي خواهم و انتظار دارم كه با تشكيل هسته هاي فكري و ايجاد تشكل هاي علمي و فرهنگي ، خلاقيت و كارآفريني موتور محرك پيشرفت شهرستان باشند و با كادر سازی، برنامه ريزي و مطالبه گري در روند توسعه و تعالي شهر خود گام هاي جدي و اساسي بر دارند.

38-نيمي از جمعيت شهرستان 500 هزار نفري بابل را بانوان عفيف، فرهيخته، متدين و خانواده دار تشكيل مي دهند لذا اين جمعيت ارزشمند و شايسته مستلزم برنامه ريزي، تحرك و پويايي مي باشد. دستگاه هاي اجرايي، تشكل هاي مردم نهاد، نهادهاي علمي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي و آموزشي براي مديريت، هدايت ، تعالي و ترقي اين قشر عظيم بايد گام هاي اساسي بر دارند.

39-يكي از مهمترين مطالبات مردم مبارزه با فساد اداري و شفافيت خدمت رساني و حذف رانت ها و بهبود فضاي اداري مي باشد و اينجانب در راستاي رسالت نظارتي مجلس به نمايندگي از مردم خواستار پايش مستمر محيط اداري مي باشم و از دستگاه هاي اجرايي ،قضایی ،نظارتی، انتظامی، امنیتی، و اطلاعاتی مي خواهم در اين خصوص دغدغه داشته باشند.

40-همگان واقفند كه شهرستان بابل به اندازه يك استان كوچك داراي ظرفيت ، منابع و استعداد در حوزه هاي علمي، فرهنگي، اقتصادي، توليدي، اجتماعي، طبيعي و درماني، حمل و نقل، فني، ورزشي و آموزشي مي باشد.لذا ما مي توانيم با همدلي بيشتر، برنامه ريزي و جديدت به يك شهرستان پيشرو در منطقه تبديل شويم.

41-ما معتقديم در دنياي به هم پيوسته امروز و در عصر جهاني شدن هر چه همكاري بين مناطق بيشتر شود سود حاصل از آن عادلانه متوجه همگان خواهد شد. لذا پيشينه فرهنگي و تجاري بابل اين استعداد را دارد كه با شهرهاي همجوار حتي استان هاي ديگر همكاري و تعامل هدفمند و چند جانبه برقرار نمايند.لذا گسترش راه آهن شمال، منطقه آزاد اميرآباد و نوشهر، فرودگاه احمدكلاي بابلسر، متروي تهران و شمال، تكميل جاده هراز و سوادكوه و سد هراز را در راستاي توسعه منطقه اي و بين شهري حمايت مي كنيم.

42-آينده گرايي و آينده نگري ايجاب مي كند دستگاه هاي اجرايي، دانشگاه ها و مراكز پژوهشي و حتي بخش خصوصي نسبت به نيازها، چالش ها و مسائل بلند مدت بصورت جامع مطالعه و محاسبه داشته باشد و لذا با عنايت به اسناد بالادستي بخصوص سند چشم انداز 1404 پيشنهادات كارشناسي را براي برنامه ششم توسعه كه سال جاري تدوين و تصويب مي شود مطرح نمايند.

43-نيك انديشي و خيرخواهي افتخار مردم بلند همت بابل است و انشاء الله در سال 94 نيز با كمك خيرين گام هاي اساسي و زير بنایی براي آباداني و پيشرفت اين شهرستان بخصوص در حوزه سلامت برداشته خواهد شد. در همين مجال اينجانب بار ديگر از مساعي خداپسندانه خيرين نيكوكار قدرداني و سپاسگزاري مي نمايم.

44_نمايندگان به عنوان مظهر تبلور اراده مردم و ناظر بر دیگرقوا خود را موظف به تحكيم روابط بين دولت و ملت مي دانند و از طريق تصويب قوانين مورد نياز و نظارت كارشناسي بر دستگاه هاي اجرائي همه مساعي خويش را براي عملياتي نمودن راهبردهاي سال 1394 بسيج خواهند كرد.

45-اگر دستگاه هاي اجرايي بخواهند درخواست هاي مردم شريف را متناسب با شعار سال تبديل به تصميم نمايند شايسته است حسب مورد و طبق اهداف سازماني «كار ويژه هايي» تعريف نمايند تا مطالبات مردمي معطوف به برنامه ايي مدون و حل مسئله اي از مسائل آنها در حوزه انتخابي گردد.

46-منطقي ترين قاعده همدلي و همزباني دولت و ملت واگذاري امور مردم به خودشان است دولت و مجلس مطابق اصول متعدد قانون اساسي زمينه واگذاري حداكثري اداره امور جامعه را به مردم را در عرصه هاي سياسي ، اقتصادي و اجتماعي فراهم نمايند و دولت با همكاري مردم ترتيبي اتخاذ نمايند كه سال 1394 سال شكوفايي تشكل ها، اصناف و احزاب باشد و اين روش موثرترين شيوه حفظ و گسترش سرمايه هاي اجتماعي و افزايش اعتماد متقابل دولت و ملت خواهد شد.

47-رسانه های گروهی و اصحاب مطبوعات ماموریتی خطیر در شکوفایی و پیشرفت بابل دارندو انتظار می رود خبرنگاران پرتلاش صدای رسای مطالبات و توانمندی های شهرستان باشند ودر میدان پرتلاطم اطلاع رسانی بخوبی نقش آفرینی نمایند.

49-انتظار و اعتقاد دارم منشور خدمتگزاري پيشنهادي با حمايت استاندار مازندران ،نمایندگان، ائمه محترم جمعه و جماعات، دستگاه هاي اجرايي، فضلا و دانشگاهيان ، فرهيختگان و نخبگان، شوراهاي اسلامي ، تشكل هاي مردم نهاد، فرهنگيان، صنعتگران، مساجد وپايگاه بسيج مي تواند بابل را به شهرستان موفق در منطقه معرفي نمايد.

50-مركز فرهنگي ، پژوهش و توسعه دفتر ارتباط مردمي اينجانب به عنوان رابط هوشمند بين نماينده و آحاد جامعه آماده هر نوع حمايت و هماهنگي و همكاري ميباشد تا ظرفيت نمايندگي مجلس معطوف به توسعه همه جانبه، متوازن و پايدار شهرستان بابل گردد.

تذکر: شایان ذکر است این منشور در نهم خرداد1394 در جشن بزرگ انسجام با مشارکت شورانگیز مردم و مسوولین شهرستان بابل رونمایی شد تا انشاالله به برنامه های عملیاتی تبدیل شود.

 

Portal Administration 6.884766E-02 ITShomal.com